?

Log in

Previous Entry | Next Entry

'בסיס מהלך חייה של ד

  שלום איריס.

בואי נסתכל על המהלך חיים של ד' באופן מפורט יותר. מהלך חיים הוא בעצם דרך שד' הולכת בה במשך כל חייה, זהו כוח שלה שעוזר לבתך הבכירה להתפתח כאישיות ולממש את הפוטנציאל שלה. אז כפי שלמדנו, הכוח שלה ביכולת להסתגל, יש לה כישרון לשפות זרות, כתיבה, ד' שואפת להכיר אנשים אחרים ולהבין אותם. היא רוצה חופש וצריכה מסגרת ברורה שבתוכה יכולה להיות חופשית בביטויה העצמי. יש לה כוח אישי וכריזמה, ד' צריכה איזון בכל דבר.

  היום אני רוצה לדבר על הבסיס של כוחה הטבעי של ד'.

יש לה יכולת טבעית לביטוי עצמי מאוזן, רק צריך לעזור לד' לפתח אותו. זאת אומרת, יש לה את זה מלידה בפוטנציאל, ד' תהיה מאוד מוצלחת, אפילו יותר מאנשים אחרים אם לעזור לה להתפתח באופן טבעי ומאוזן. יש בתוכה גרעין של הבנת אנשים אינטואיטיבית והוא כל הזמן מתפתח. כמו שכתבתי בתיאור של האופי שלה, היא קולטת מהר את המהות של אחרים ויודעת ללחוץ על מקומות חלשים בכל מיני צורות (גם לדרוש בכוח וגם לעורר רחמנות כלפי עצמה) על מנת לקבל את הרצוי. זאת אומרת, כדי למנוע את הנטייה למניפולטיביות, צריך לחנך את ד' באווירה של שוויון וכבוד הדדי, היא צריכה להבין ולהרגיש שזאת הדרך היחידה לנהל שיחות, בקשות וכו', שרק ככה יש לה סיכוי להשיג את מה שהיא רוצה, ובדרך הזו להבין האם היא באמת צריכה את מה שרוצה. בנוסף, צניעות, הסתפקות במה שכבר יש, משמעת עצמית, איפוק מסוים יעזרו לה לא לעורר קנאה אצל אנשים שפחות מוצלחים מד'. מאוד רצוי לפתח את היכולת הטבעית של ד' לחשוב באופן רחב, לעזור לה להתרגל לראות בכל החלטה שלה את כל השרשרת מהתחלה עד הסוף: את התוצאות שהיא תקבל בעקבות החלטתה כזו או אחרת. למשל, אם היא תרצה כלבלב של גזע מסוים, תעשו ביחד חקירה כדי להבין מה מצפה לד' בעתיד אם היא תקבל את הכלבלב: קודם כל, אם היא רוצה, אז היא צריכה להבין שזו תהיה אחריות אך ורק שלה על הכלבלב, שזה לא רק לשחק איתו, ללטף ולהגיד כמה הוא חמוד, אלא גם להאכיל, לרחוץ אותו, לטייל איתו ובכלל לטפל בו באופן מלא. גם עליה תהיה לבדוק (לפני הרכישה) איזה אופי בדרך כלל יש לכלבים בגזע המסוים הזה, איזה גודלו המקסימלי כאשר הוא יגדל ויתבגר וכו'. וככה בכל דבר ד' צריכה להתרגל באופן טבעי לראות את כל המהלך ואת התוצאות הסופיות של ההחלטה שלה. כמו שאמרתי, יש לה את זה מלידה וחבל לפספס את הכישרון הזה, לדעתי יותר טוב לסייע לד' לפתח אותו ולהפוך את האופן חשיבתה והתנהגותה הזה לנורמה יום-יומית שלה.

  ד' מסוגלת לראות את שני צדדים של כל סיטואציה ויכולה פתאום לשנות את דעתה באמצע השיחה אם נקודת מבט של איש אחר תהיה די הגיונית ומנומקת בעיניה של ד'. היכולת הטבעית הזו של ד' גורמת לה להבין באופן רחב ואובייקטיבי יותר גם כל מיני סיטואציות וגם אנשים אחרים וסיבות ההתנהגות שלהם. ולכם כהורים, לדעתי, זה נותן מפתח לחינוך הרמוני של ד'. היא לא סובלת לחץ וכוח, אבל אם לשוחח איתה בכבוד ושוויון הדדי, אפשר לשכנע אותה ולעזור להבין שדעתכם לגבי פן מסוים היא יותר נכונה משלה. אומנם, אם ד' צודקת באיזשהו עניין, עליכם להודות בכך ולהתפעל בכנות כמה היא חכמה ומפותחת. הכל בידיכם, אז תעזרו לד' להביע תחושת צדק וכבוד, מודעות, לבטא את עצמה ולראות כל סוגיה מכל מיני צדדים.

רוסלן

Profile

harmony_kids_il
רוסלן בסקרובני

Latest Month

February 2008
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829